Skontaktuj się z nami

Wszystkie informacje kontaktowe znajdziesz poniżej.

Duszpasterze

Napisz do nas

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z obowiązującym prawem. Jestem świadomy prawa do wglądu do nich, ich zmieniania lub usuwania. Zobacz naszą politykę RODO

Informacja o duszpasterzach

 

O. Michał Masłowski SJ

Urodziłem się w Jarocinie w 1976 roku, jednak prawie całe moje życie przed wstąpieniem spędziłem w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie ukończyłem szkołę podstawową i średnią. Następnie studiowałem językoznawstwo w Poznaniu. Po studiach przez rok wyjechałem do Hiszpanii, gdzie miałem okazję spotkać i poznać jezuitów. Wróciłem do kraju z pragnieniem wstąpienia do zakonu. Był to rok 2001. Przeszedłem w miarę normalną drogę formacji: nowicjat w Gdyni, filozofia w Krakowie, praca w duszpasterstwie młodzieży SKB, następnie teologia – podstawowy kurs w Warszawie i drugi cykl w Londynie. Pierwszym moim zaangażowaniem po święceniach był nowicjat w Gdyni, później duszpasterstwo akademickie KUL w Lublinie. W 2018 r. odbyłem Trzecią Probację w Salamance, a po niej zostałem skierowany do pracy w Falenicy, gdzie jestem przełożonym wspólnoty i powołaniowcem. Moją codzienność staram się przeżywać w obecności Boga, który jest miłością. Interesuje mnie duchowość prosta i skuteczna, która przekłada się na życie i z nim współgra. Poza tym w wolnej chwili lubię popływać lub poczytać dobrą książkę.

 

O. WOJCIECH WERHUN SJ

Wojciech Werhun – jezuita, ksiądz, żeglarz i egzegeta. Pasjonat tolkienowskiego Śródziemia, języka Hebrajskiego i eskimoskiej tundry. Studiował filozofię na Akademii Ignatianum w Krakowie oraz Heythrop College w Londynie. Studia teologiczne odbył na Pontifica Universita Gregoriana w Rzymie, a specjalizację z języka hebrajskiego i egzegezy na Boston College w USA. Przez dwanaście lat życia zakonnego pracował na wielu różnych frontach. Duszpasterstwo młodzieżowe i akademickie, Odnowa w Duchu Świętym, kierownictwo duchowe i  rekolekcje ignacjańskie. Współpracował jako autor dla deon.pl, Szum z Nieba, W Drodze i Modlitwa w Drodze. Twórca inicjatywy modlitewnej Wolni Strzelcy, współtwórca Banity na facebooku, autor rekolekcji z mieczem pt. Projekt F.A.C.E.T. Współpracuje z grupą psychologów i managerów w projekcie Kurs Liderów. Pracował duszpastersko na misjach na Alasce wśród ludu Cup’ik. Autor “Ćwiczenia duchowe na każdy dzień”, “Kwadrans Uważności“, “Uwielbienie – tego da się nauczyć“, “W głąb i z powrotem“. Ulubiona muzyka: cisza, ulubiony film:”The Silence”, uwielbia placki ziemniaczane, a w wolnych chwilach gra w Wiedźmina. Kierunek w życiu nadaje mu szukanie znaków obecności Boga,a jego życiowym mottem jest: „it is no bad thing – celebrating a simple life” (J.R.R.Tolkien).