Skontaktuj się z nami

Wszystkie informacje kontaktowe znajdziesz poniżej.

Duszpasterze

Napisz do nas

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z obowiązującym prawem. Jestem świadomy prawa do wglądu do nich, ich zmieniania lub usuwania. Zobacz naszą politykę RODO

Informacja o duszpasterzach

 

O. GRZEGORZ LOJTEK SJ
Urodziłem się w 1987 roku w Gdyni, gdzie spędziłem Całe dzieciństwo i młodość, tam też w 2006 roku wstąpiłem do nowicjatu Towarzystwa Jezusowego. Po 2 latach rozpocząłem studia filozoficzne na Akademii Ignatianum w Krakowie. W dawnej stolicy Polaków w ramach apostolatu byłem asystentem w duszpasterstwie akademickim WAJ. W 2011 roku powróciłem do Gdyni i przez 2 lata pracowałem w duszpasterstwie powołań i Szkole Kontaktu z Bogiem. Następnie przyszedł czas na studia teologiczne na PWT Bobolanum. Oprócz godzin spędzanych na wykładach angażowałem się w wolontariat misyjny w Nepalu i Indiach oraz pracę z uchodźcami w ramach Jezuickiego Centrum Społecznego, byłem także asystentem w duszpasterstwie akademickim DĄB. Po obronie magisterki z teologi i święceniach diakonatu w 2016 r. rozpoczął się dla mnie ostatni etap życia studenckiego – studia specjalistyczne z duchowości ignacjańskiej na Centre Sèvres w Paryżu. Dwuletni pobyt w Mieście Świateł szybko dobiegł końca i w połowie 2018 r. zostałem skierowany ponownie do pracy w duszpasterstwie powołań i Szkole Kontaktu z Bogiem.

 

O. WOJCIECH WERHUN SJ

Wojciech Werhun – jezuita, ksiądz, żeglarz i egzegeta. Pasjonat tolkienowskiego Śródziemia, języka Hebrajskiego i eskimoskiej tundry. Studiował filozofię na Akademii Ignatianum w Krakowie oraz Heythrop College w Londynie. Studia teologiczne odbył na Pontifica Universita Gregoriana w Rzymie, a specjalizację z języka hebrajskiego i egzegezy na Boston College w USA. Przez dwanaście lat życia zakonnego pracował na wielu różnych frontach. Duszpasterstwo młodzieżowe i akademickie, Odnowa w Duchu Świętym, kierownictwo duchowe i  rekolekcje ignacjańskie. Współpracował jako autor dla deon.pl, Szum z Nieba, W Drodze i Modlitwa w Drodze. Twórca inicjatywy modlitewnej Wolni Strzelcy, współtwórca Banity na facebooku, autor rekolekcji z mieczem pt. Projekt F.A.C.E.T. Współpracuje z grupą psychologów i managerów w projekcie Kurs Liderów. Pracował duszpastersko na misjach na Alasce wśród ludu Cup’ik. Autor “Ćwiczenia duchowe na każdy dzień”, “Kwadrans Uważności“, “Uwielbienie – tego da się nauczyć“, “W głąb i z powrotem“. Ulubiona muzyka: cisza, ulubiony film:”The Silence”, uwielbia placki ziemniaczane, a w wolnych chwilach gra w Wiedźmina. Kierunek w życiu nadaje mu szukanie znaków obecności Boga,a jego życiowym mottem jest: „it is no bad thing – celebrating a simple life” (J.R.R.Tolkien).